OGÓLNOPOLSKI FINAŁ W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

DZIEWCZĘTA  TRÓJKI  WYSTĄPIŁY W  OGÓLNOPOLSKIM   FINALE W  DRUŻYNOWYCH  BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH

Po wygraniu finału wojewódzkiego, dziewczęta naszej szkoły reprezentowały województwo podlaskie w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w drużynowych biegach przełajowych, które przeprowadzone zostały na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Aleksandrowie Łódzkim dnia 10 maja 2022 roku. W finałach prawa startu miały reprezentacje szkolne w 6-cio osobowych składach oddzielnie dziewcząt i chłopców w następujących kategoriach wiekowych:

- Igrzyska Dzieci rocznik 2011 na dystansie biegowym 800m,

- Igrzyska Dzieci rocznik 2009/10 na dystansie biegowym 1000m,

- Igrzyska Młodzieży Szkolnej rocznik 2007/08 na dystansie 1500m,

- Licealiada rocznik 2002 i młodsi na dystansie 2000m.

Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 700 młodych adeptów lekkiej atletyki z całej Polski.

Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta „Naszej Szkoły”, które w Igrzyskach Dzieci rocznik 2009/10 na dystansie 1000m, w klasyfikacji drużynowej zajęłyósme miejsce w kraju.  Jest to największy sukces dziewcząt w historii szkoły.

Dziewczęta pobiegły w składzie:

- Olga Wołosik (2010)

- Maria Wołosik (2010)

- Amelia Malinowska (2009)

- Olga Pietryszyk (2010)

- Hanna Kordielewicz (2010)

- Julia Selwesiuk (2009)

Podczas uroczystego zakończenia miłym akcentem dla bielskich dziewcząt były gratulacje od Pana Henryka Olszewskiego prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i wspólne zdjęcie.

Dziewczęta wróciły pod dużym wrażeniem, mocno zachęcone i zmotywowane do jeszcze większej pracy w dążeniu do sukcesów sportowych.

Tekst i foto:

Włodzimierz Borowik