Szkoła Podstawowa nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza

PODLASKIE IGRZYSKA DZIECI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

FILIP  TWAROWSKI  BRĄZOWYM  MEDALISTĄ  PODLASKICH IGRZYSK DZIECI W BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH

Dnia 20 kwietnia 2024 roku na „Pietraszach” w Białymstoku przeprowadzono finały  wojewódzkie Podlaskich Igrzysk Dzieci (klas IV, V, VI), oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klas VII, VIII) w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.

Bardzo dobrze zaprezentował się w Igrzyskach Dzieci Filip Twarowski, który na dystansie 600m w rywalizacji klas IV zdobył  brązowym medal.

W finale dziewcząt na tym samym dystansie na 20 miejscu ukończyła jego koleżanka Melania Troc. Natomiast w biegu na  700m  klas V Szymon Lorkiewicz dobiegł na 26 miejscu.

W finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej reprezentowało 6 uczniów „naszej szkoły”.  W biegu na 1000m Olga Wołosik w klasach VII zajęła 34 miejsce, a w klasach VIII na tym samym dystansie Lizaveta Shymavalos była 39, Taisa Fionik 43 i Oliwia Markiewicz 46.

Wśród chłopców klas VIII na dystansie 1500m Karol Brzozowski zajął 20 miejsce, a Filip Zawadzki 28 miejsce.

Łącznie prawo startu w finale wojewódzkim miało 60 zawodniczek na każdym dystansie, po 15 wyłonionych z czterech grup półfinałowych  rozegranych dwa tygodnie  wcześniej.

Nauczyciel: Włodzimierz Borowik