Kaprys

Zespół wokalny Kaprys istnieje od 2004 roku. W jego skład wchodzą uczennice klas I-III Gimnazjum.
      Zespół reprezentuje szkołę na licznych konkursach i koncertach na szczeblu miejskim, rejonowym, wojewódzkim jak również i ogólnopolskim. Aktywnie uczestniczy w uroczystościach szkolnych. Ma na swoim koncie wiele sukcesów i nagród.
We wrześniu 2012 roku został zdobywcą I miejsca na V Światowym Karnawale Młodzieży-Festiwalu "ORFEUSZ W ITALII" w Lido di Jesolo we Włoszech.
Zespół wielokrotnie reprezentował miasto na forum kraju, brał udział między innymi w koncertach z okazji XIII Polskich Spotkań Europejskich - Parada Schumana w Warszawie, Święcie Dnia Dziecka w Warszawie, Jubileuszowym Koncercie z okazji 100-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego w Białymstoku. Licznie występował na terenie naszego miasta (Dni Bielska Podlaskiego, Dzień Nauczyciela, Spotkania Noworoczne, Obchody Dnia Ziemi, Festyny Mikołajkowe, Koncerty dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy itp.). Uczestniczył również w XVI Spotkaniach Mniejszości Narodowych w Puńsku oraz w Koncertach z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej: "Jesteśmy w Europie" na terenie kraju. Jest wielokrotnym laureatem I miejsc i nagrody Grand Prix w Centralnych eliminacjach Konkursu "Piosenki Białoruskiej"; Konkursu "Region w zmysłach" II Podlaskiej Szkolnej Giełdy Turystycznej "Przygoda"; "Pasji Regionu" -Finału Ogólnopolskiego VIII Szkolnej Giełdy Turystycznej w Szczecinie; Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Podlaska Nuta"; Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska To My" w Łomży.
Zespół bierze udział nie tylko w koncertach czy konkursach ale również montażach słowno-muzycznych, spektaklach, inscenizacjach czy jasełkach.
Solistki zespołu były wielokrotnymi laureatkami licznych konkursów i przeglądów muzycznych.
      Twórcą i opiekunem zespołu jest pani Anna Wiercińska, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina - nauczycielka muzyki.
Nabór do zespołu odbywa się corocznie.
Zapraszamy.