Zbiory biblioteczne

Zbiory biblioteki liczą ponad 20 000 woluminów. Są systematycznie powiększane i aktualizowane. Nowe książki kupowane są zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami uczniów. Zasoby biblioteki to w głównej mierze lektury, klasyka literatury polskiej i obcej, literatura pedagogiczna, popularnonaukowa, naukowa. Obok książek, dostępne są w bibliotece czasopisma dla uczniów i nauczycieli (aktualnie w prenumeracie 13 tytułów).
W zbiorach naszej biblioteki znajdują się również dokumenty multimedialne: płyty CD, filmy DVD oraz kasety VHS.
W powiększaniu księgozbioru duże znaczenie miało uzyskanie funduszy z programu "Książki naszych marzeń" i "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" oraz organizowana corocznie przez bibliotekę akcja zbiórki książek "Pozostaw po sobie ślad w bibliotece szkolnej".
Księgozbiór biblioteki jest skomputeryzowany. Pracujemy na programie MOL Optivum. Zbiory są sklasyfikowane i uporządkowane według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej.