Majówka klasy 2b w Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach

Uczniowie klasy 2b, w ostatnim dniu maja, wybrali się do Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Pana Doroteusza Fionika. Poznali historię powstania muzeum; wygląd dawnego domu mieszczańskiego i chłopskiej chaty; uczestniczyli w dawnym zwyczaju ludowym na św. Jerzego; wysłuchali ludowej muzyki i dawnych pieśni białoruskich, a także fragmentu książki Pani Zofii Saczko czytanej przez Pana Doroteusza. Uczniowie poznali również tradycyjne zabawy wielkanocne-wzbudziły one ogromne emocje. Majówka zakończyła się wspólnym ogniskiem. To był dzień był pełen pozytywnych wrażeń!