Projekt edukacyjno-zdrowotny dla klas II "Radosny Uśmiech, radosna przyszłość

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas drugich naszej szkoły realizowali projekt rekomendowany przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bielsku Podlaskim "Radosny Uśmiech, radosna przyszłość". Celem głównym programu było zmniejszenie występowania próchnicy zębów u dzieci. Zdrowe zęby i dziąsła przyczyniają się bowiem do zachowania zdrowia ogólnego, prawidłowego rozoju mowy, samoakceptacji, rozwoju społecznego oraz wiary w samego siebie. Mimo nauki zdalnej, projekt był realizowany. Dzieci najpierw teoretycznie poznały zagadnienie, uzupełniały karty pracy, uczyły się wierszy i piosenek dotyczących omawianej tematyki, poznały zasady codziennego szczotkowania zębów, podniosły poziom wiedzy dotyczący szkodliwych nawyków żywieniowych, wykonały model uzębienia. Potem stosowały praktycznie poznane zasady prawidłowej higieny jamy ustnej. Rodzice mogli aktywnie włączyć się do realizacji projektu. Zwięczeniem wszystkich działań było wykonanie plakatów promujących higienę jamy ustnej. Po realizacji projektu na pewno podniosła się świadomość rodziców i ich dzieci, że o zdrowe zęby należy dbać od wczesnego dzieciństwa.

Koordynator projektu Marianna Wawrusiewicz zaprasza wkrótce uczniów klas I-III na apel online.