II OTWARTE MISTRZOSTWA MIASTA BIELSKA PODLASKIEGO W SZACHACH

Dnia 28 maja 2021r w sali konferencyjnej Bielskiego Domu Kultury przeprowadzono II Otwarte Mistrzostwa Szachowe Bielska Podlaskiego.

Ostatecznie w zawodach wzięło udział 26 uczestników w różnym wieku od członków Szachowego Klubu Seniora, po młodzież z bielskich szkół, w tym czterech uczniów „bielskiej trójki”. W sumie grano systemem szwajcarskim po siedem rund, tempo gry – po 30 minut na partię.

Sędzią głównym był Pan Włodzimierz Hackiewicz.- sędzia szachowy klasy II, który jak żartował w rozmowie turniej miał charakter ogólnopolski. Mieliśmy oprócz bielszczan po jednym przedstawicielu Warszawy, Białegostoku oraz Hajnówki”.

Nagrody, czyli puchary zwycięzcom oraz medale wszystkim uczestnikom wręczył burmistrz Jarosław Borowski, który podkreślił, że to drugie Otwarte Mistrzostwa Szachowe Bielska Podlaskiego, reaktywowano po prawie 58-letniej przerwie i liczy, że w przyszłości impreza ta na stałe zagości w programie Dni Bielska Podlaskiego.

- Nie oznacza to, że w tym okresie nie grano w Bielsku w szachy. Odbywały się turnieje, ale pod inną nazwą - przyznał burmistrz Borowski.

Klasyfikacja II Otwartych Szachowych Mistrzostw Bielska Podlaskiego:

1. Samuel Antoszuk – Andryjanki             - 6 pkt.
 2. Jerzy Kokosz        -  Bielsk P.                     - 6
(najstarszy uczestnik 77 lat)
 3. Dominika Hryniewicka – Warszawa    - 5

9. Miłosz Lorkiewicz – SP 3 Bielsk             - 4     (najmłodszy uczestnik 11 lat)
19. Jakub Krasowski – SP 3 Bielsk             - 3
22. Mikołaj Troc         – SP 3 Bielsk               - 2,5
25. Magdalena Ostapczuk – SP3 Bielsk   – 1

Organizatorem turnieju był Szachowy Klub Seniora działający przy Bielskim Domu Kultury.

Tekst i zdjęcia: Włodzimierz Borowik