Mikołajkowy Wolontariat 2021

WKRĘĆ SIĘ W MIKOŁAJKOWY WOLONTARIAT

Niepełnosprawne dzieci czekają na prezenty...

W Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym (ZOL) w Bacikach Średnich koło Siemiatycz mieszkają dzieci z poważnymi niepełnosprawnościami. Dla wielu dzieci ZOL jest jedynym domem. W ich przypadku zetkniecie z Covid 19 mogłoby zakończyć się dramatycznie, dlatego żadne dziecko nie może opuścić placówki. A dzieci wyczekują Mikołaja, marzą o prezentach.

Wolontariusze Stowarzyszenia Centrum na Wschodzie w ramach akcji „ Mikołajkowy Wolontariat 2021” przygotowują prezenty dla podopiecznych ZOL.  Postanowiliśmy wesprzeć ich działania.

Każdy z was (uczniowie, rodzice, nauczyciele) może dostarczyć coś gotowego od siebie, coś co przyniesie radość dzieciom oraz usprawni pracę placówki.

Bardzo prosimy, aby przynosić TYLKO rzeczy z poniższej listy. W przypadku rzeczy używanych, aby były one w dobrym stanie, czyste, wyprane.

Zbieramy:

-  puzzle

-   zabawki edukacyjne dla dzieci w różnym wieku (od 2 do 15 lat)

-  malowanki

-  duże pluszaki (jeśli używane – koniecznie wyprane)

-   środki czystości: chusteczki nawilżane (duże opakowania), szampony, żele pod prysznic,  patyczki do uszu.

-  spodnie dresowe dziewczęce i chłopięce w różnych rozmiarach, dla malutkich dzieci (2-5 lat), jak i duże rozmiary (L i XL)

Przyniesione rzeczy prosimy przekazać swojemu wychowawcy, opiekunom SU, przynieść do sali nr 1 lub 18 lub włożyć do świątecznego pudełka ustawionego  przy wejściu do szkoły.

Dary zbieramy do  16 grudnia.

Dzieciom z ZOL w Bacikach Średnich pomagamy od wielu lat. Poniżej przedstawiamy zdjęcia ze zbiórek z poprzednich lat oraz z odwiedzin uczniów naszej szkoły w placówce.

Szkolne Koło Wolontatiatu.