Świetlica Środowiskowa

Ideą świetlicy środowiskowej jest organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży w godzinach popołudniowych.

Nadrzędnym aspektem pracy świetlicy będzie aktywne wspomaganie rozwoju dziecka, rozwijanie jego zainteresowań poznawczych, umiejętności orientacji w otaczającej rzeczywistości oraz pobudzanie postawy twórczego reagowania na zachodzące w niej zmiany.

Istotne będzie również udzielanie pomocy dzieciom pochodzącym z rodzin z problemem alkoholowym, niewydolnych wychowawczo. Otoczymy opieką uczniów z zaburzeniami emocjonalnymi, z zaburzeniami zachowania, zaniedbanych wychowawczo, z trudnościami  w nauce i z problemami adaptacji       w grupie. Świetlica Środowiskowa będzie dodatkową formą  opieki wychowawczej, dydaktycznej i terapeutycznej.

Program pracy świetlicy środowiskowej ma wspierać   i rozszerzać działania dydaktyczne i opiekuńczo - wychowawcze podejmowane przez tutejszą szkołę. Jest adresowany do uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej. Jego realizacja jest przewidziana        na okres: października 2022r. – maja 2023r. Zajęcia będą prowadzone w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku w wymiarze 2 godz. lekcyjnych dziennie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom uczniów,   w ramach działalności świetlicy środowiskowej, zaproponowaliśmy

Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego, Zajęcia ,,Spotkania z książką”, Zajęcia ,,Historia regionu”, Zajęcia ,, Spotkania z prozą i piosenką wschodnią” ,Zajęcia gry na pianinie, Zajęcia Socjoterapeutyczne, Zajęcia plastyczne;