Pasowanie na czytelnika

W poniedziałek 13 listopada najmłodsi uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Uczniowie poznali księgozbiór oraz zasady korzystania z biblioteki, a także otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. Pierwszaki bezbłędnie rozwiązały zagadki  dotyczące bohaterów baśni i bajek. Nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, po czym zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Teraz dzieci mogły wybrać i wypożyczyć swoją pierwszą książeczkę, co wzbudziło wiele emocji. Wierzymy, że od tej pory każdy uczeń klasy pierwszej będzie często odwiedzał bibliotekę szkolną, poznając nowe przygody bohaterów książek.