Projekt czytelniczy "Trójka czyta" realizowany w klasach VII

Projekt czytelniczy realizowany przez uczniów klas siódmych. Czas trwania przywidziany jest na cały rok szkolny 2018/2019. W trakcie zajęć wprowadzających uczniowie poznali sposoby wyszukiwania książek w zbiorach biblioteki (katalogi elektroniczne, czytanie informacji zawartych na kartach katalogowych, rozmieszczenie zbirów w bibliotece) oraz strony internetowe reklamujące nowości wydawnicze. Tak zdobyte umiejętności posłużyły do poszukiwań czytelniczych. Wybrane przez siebie i przeczytane książki, uczniowie mieli za zadanie polecić do poczytania innym, zamieszczając opis i zdjęcie książki w szkolnej grupie na Facebooku "Trójka czyta". Jedna z grup pracowała pod kierunkiem Pani M. Ignatowicz, reklamując książki związane z nauką języka rosyjskiego, literaturą i kulturą Rosji.
Opracowanie i realizacja: Ewa Bogucka, Jarosław Podolec, diakon Adam Stepaniuk.