„Dzieci dzieciom – dbamy o siebie w sieci”.

Przykładowy spot 60s:

1) Muzyka

2) Sport

Celem ww. Konkursu jest m.in.: zwrócenie uwagi na zagrożenia cyberprzemocą w Internecie, promocja świadomego i bezpiecznego korzystania zInternetu oraz nowych technologii, kształtowanie świadomości o odpowiedzialności zaswoje postępowania w Internecie, rozwijanie kreatywności i poszukiwania nowych twórczych form wyrazu.

W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych, startujący wspólnie w grupach 3-6 osobowych pod nadzorem opiekuna - nauczyciela. Konkurs został podzielony na 3 kategorie wiekowe:

a) I grupa klasy I - III,

b) II grupa klasy IV - VI ,

c) III grupa klasy VII - VIII.

Każda szkoła może zgłosić do Konkursu maksymalnie jedną pracę w ramach danej kategorii wiekowej. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy - krótkiego filmu edukacyjnego, którego całkowity czas nie przekracza 60 sekund, o tematyce zgodnej z celami Konkursu. Prace konkursowe należy dostarczyć w zamkniętych kopertach z dopiskiem Praca konkursowa. Ogólnopolski konkurs filmowy „Dbam o siebie w sieci” do siedziby Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15, ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa.

Termin złożenia prac konkursowych mija dnia 1 kwietnia 2024 r. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi dnia 1 czerwca 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat ww. konkursu wraz z regulaminem i kartą zgłoszeniową zamieszczono na stronie Organizatora https://pkdp.gov.pl/zapraszamy-do- udzialu-w-konkursie-filmowym/. Pytania związane z regulaminem Konkursu należy kierować na adres e-mail: marta.kaiper@pkdp.gov.pl.