Podsumowanie projektu ,,Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%”.

W dniu 19 grudnia w siedzibie Fundacji Grupy Unibep ,,Unitalent” odbyło się podsumowanie projektu ,,Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%”. W ramach projektu wykonaliśmy następujące zadania:

- przygotowaliśmy prezentację dotyczącą  zwyczajów bożonarodzeniowych, następnie nagraliśmy film, który oceniało jury konkursowe

- wykonaliśmy ozdoby choinkowe i udekorowaliśmy jedną z choinek na placu przy ratuszu

- wystąpiliśmy w czasie festynu – Jarmarku Bożonarodzeniowego ( współorganizatorem była Fundacja Arhelan)

Udział w projekcie dostarczył nam dużo satysfakcji i świetnej zabawy. Nasi uczniowie wcielili się w postacie związane ze świętami, m.in. elfy, św. Mikołaja, wędrowca, Gwiazdę Betlejemską. Zaśpiewali po polsku i białorusku oraz  zagrali na instrumentach ( akordeon, skrzypce i wiolonczela)   Na potrzeby występu samodzielnie stworzyliśmy piękną scenografię.

Udekorowana przez nasz choinka zdobyła specjalną nagrodę za najciekawsze ozdoby choinkowe przyznaną przez plastyków i architektów.

Uczniowie biorący udział w projekcie to: Taisa Fionik, Zuzanna Mironkiewicz, Piotr Wardecki, Zofia Falkowska, Julian Gawryluk, Anna Piotrowska, Aleksandra Piotrowska oraz  Gabriel Gierasimiuk (akordeon), Ksenia Kobzar (skrzypce) i Zofia Kołos (wiolonczela).

Prezentacja i film powstały przy udziale nauczycieli: Anny Kołos ( reżyseria), Anny Wiercińskiej (oprawa muzyczna), Elżbiety Nowackiej (oprawa plastyczna) oraz Mariusz Balano (nagranie filmu).

Dekoracje choinkowe powstały pod kierunkiem Aliny Sacharewicz.